Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego w wieku 65+ mogą za darmo zaszczepić się przeciwko grypie!

Od wtorku, 26 października, ostrowscy seniorzy 65+ mogą rejestrować się na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. W tym roku zaszczepionych zostanie grupa 1100 ostrowian. 

Podmiotem wykonującym szczepienia będzie firma Cogito Sebastian Łaźniak. Szczepienia odbywać się będą w gabinetach zlokalizowanych przy ul. Śmigielskiego 20 w Ostrowie Wielkopolskim.

Z uwagi na zagrożenie związane z pandemią w tym roku rejestracja na szczepienia przeciwko grypie odbędzie się wyłącznie drogą telefoniczną. Rejestracja stacjonarna znajdująca się w NZOZ przy ul. Śmigielskiego nie ma możliwości rejestracji pacjentów firmy Cogito dlatego prosimy o nieprzychodzenie w celu zapisu na szczepienie.

- Chcemy dbać o mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, dlatego kontynuujemy miejski program profilaktyczny i po raz kolejny umożliwiamy seniorom szczepienie przeciwko grypie. Najstarsi mieszkańcy to grupa szczególnie narażona na powikłania pogrypowe, również ze względu na posiadane choroby przewlekłe  - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Rejestracja telefoniczna zostanie uruchomiona we wtorek, 26 października i będzie czynna w dni robocze w godzinach 9:00-18:00 pod numerami telefonu:

  • 800 808 006        
  • 731 541 455        
  • 792 653 529